بازار جهانی طلا؛ خوش‌بینی خرده‌فروش‌ها، بدبینی تحلیل‌گران

image

به گزارش طلاکلینیک فارس ،  این هفته بازار طلا شاهد سومین هفته رشد متوالی خود بود. با این حال،  در آخرین نظرسنجی طلا، برخی از تحلیلگران بازار بر این باورند که گزارش امیدوارکننده اخیر اشتغال آمریکا، حداقل برای کوتاه مدت، موجب افزایش اشتیاق برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های پرریسک شده است و در نتیجه بازار طلای جهانی تا حدودی از رونق خواهد افتاد. طبق آمار اعلام شده در ماه جولای 528هزار شغل در آمریکا ایجاد شده است. این داده‌ها به‌طور قابل‌توجهی از پیش‌بینی‌ها که در حدود 250هزار نفربود، پیشی گرفته است. 

این هفته، 16 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت‌کنندگان، چهار تحلیلگر معادل 24 درصد آنها نسبت به بازار طلا در کوتاه‌مدت خوش‌بین بودند، هفت تحلیلگر معادل41 درصد روند بازار را نزولی و شش تحلیلگر هم نوسان چندانی را در بازار پیش‌بینی نمی‌کرند.

در همین حال، در نظرسنجی آنلاین مین‌استریت، 579 نفر شرکت کردند. از این تعداد، 379 نفر یا 65 درصد همچنان به بازار طلا در هفته آتی امیدوارند،. 124 نفر معادل 21 درصد این روند را کاهشی و 76 نفر روند بازار را کم‌نوسان ارزیابی کرده‌اند.

اشتراک گذاری

logo-samandehi
logo-khalagh