قیمت سکه زندانی شد طلا اوج گرفت

image

به گزارش طلاکلینیک فارس ، قیمت اونس طلا  که در اولین روز مرداد ماه با ۱۷۲۶ دلار به پایین ترین سطح خود در طی ۱۶ ماه اخیر رسیده بود در ششمین‌ روز مرداد نزدیک به ۲۰ دلار رشد را ثبت کرد و بر روی ۱۷۴۰ دلار قرار گرفت. 

فلز گران بهای جهانی در هشتمین روز مرداد بار دیگر اوج گرفت و تا محدوده ۱۷۶۶ دلار پیشروی کرد. 

این پایان ماجرا نبود و قیمت اونس طلا در روز سه شنبه ۱۱ مرداد ماه به سمت محدوده ۱۷۸۰ دلار حرکت کرد اما در نهایت به قیمت ۱۷۷۵ دلار معامله شد.

قیمت سکه زندانی شد

بررسی قیمت سکه در نیمه اول مرداد ۱۴۰۱ نشان می دهد که این فلز گران بها در محدوده ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان زندانی شده است.

بیشترین افزایش قیمت سکه در نیمه اول مرداد

سکه بازان در اولین روز مرداد بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند، قیمت سکه در روز یاد شده تقریبا ۱۲۰ هزار تومان بالا رفت و به محدوده ۱۴میلیون  ۹۹۰ هزار تومان رسید.

بیشترین کاهش قیمت سکه 

بیشترین کاهش قیمت هم به دهمین روز ماه جاری برمیگردد. فلز زرد رنگ داخلی در این روز با ۱۵۰ هزار تومان ریزش بر روی ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

واکنش بازار ارز به سیگنال‌های متناقض برجامی؛ قیمت دلار رنج شد

نکته مهم در بازار سکه

نکته قابل توجه در طول این دو هفته حباب چشمگیر قیمت سکه بود که عمدتا بالای ۱۲ درصد ایستاده بود. با این حال سکه بازان در برابر کاهش قیمت سکه به زیر ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مقاومت کردند. ارزش ذاتی سکه هم با فاصله قیمت بازار نزدیک محدوده ۲ میلیون تومان بود.

خوشبینی سکه بازان به افرایش قیمت دلار

به نظر می رسد یکی از دلایل این کار خوشبینی سکه بازان به روند افزایشی قیمت دلار  بوده باشد.

 

اشتراک گذاری


logo-samandehi
logo-khalagh